1. kolo – HC Šumbark vs. HC KLADIVÁŘI 8 : 1

16.9.2017 Home rubrika,Zápasy Jan Velčovský

V prvním kole soutěže čekal Kladiváře venkovní zápas proti loňskému mistru Šumbarku. Proti soupeři nastoupili Kladiváři v plné sestavě i s novými posilami, které čekal debut v BAHL lize.

Do zápasu nastoupil tým Kladivářů velmi aktivně. Hned ze začátku si vytvořil několik šancí, které bohužel nakonec neskočily brankou. Po většinu první třetiny ale Kladiváři dostávali soupeře pod tlak a vytvářeli si další šance. Vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy gólman domácích čistý štít neudrží a hosté půjdou do vedení. Poctivou prací a dodržováním taktiky a herního systému nepouštěl tým Kladivářů domácí do šancí a šlo vidět, že hráči svědomitě plní své úlohy ve hře. Přes všechnu píli, však bohužel první třetina pro hosty skončila bezbrankově.

Do druhé třetiny šel tým Kladivářů s jistotou, že bude pokračovat v tlaku na soupeře. To ze začátku vycházelo, ale pak soupeř využil změny stran a Kladiváři udělali první chybu. Nepodařilo se jim vyhodit puk z pásma a soupeř využil možnosti střídání v útočném pásmu a unavil bránící pětku Kladivářů. Vsítil první branku zápasu a změnil stav na 1:0 pro domácí. V tu chvíli se domácím zvedlo sebevědomí a začali hostující tým dostávat pod tlak. Pod tímto náporem domácích hosté brzy inkasovali znovu. Po druhé brance domácí zmírnili tlak na Kladiváře, kteří toho využili a snažili se vzchopit a srovnat skóre. Toto však opět zpomalilo oslabení, do kterého se hosté dostali. Přesilovku začal Šumbark kombinací, ve které se snažili Kladiváře rozhodit. To se jim však nedařilo. Šumbark se znovu pokusil založit kombinaci v útočném pásmu, ale obrana hostů jim to nedovolovala. I tak se dostali k několika pokusům, které však šli mimo bránu. Ke konci oslabení hosté vyhodili puk mimo pásmo a dostali se do protiútoku, kde si vytvořili velkou šanci na korekci skóre. Tu však nakonec neproměnili.

Do třetí třetiny šel tým hostů s třígólovou ztrátou. Věděli, že musí během třetiny alespoň několik gólů vsítit, jinak jsou šance na body ztraceny. Bohužel, už začátkem třetiny šli znovu hráči Šumbarku blíže k vítěství, když opět vstřelili gól a tím se propast prohlubovala. Ke konci třetiny se za stavu 8:0 Kladivářům podařilo vstřelit alespoň symbolický gól a zakončit tak konec zápasu na 8:1 pro domácí Šumbark.

„Proti hluposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá!“ Jan Werich